Arşivler

Analog kamera düşük çözünürlüklü sistemlerdir. Artık üretilmememekle birlikte şuanda mevcutta kullanılan ve sorunsuz çalışan sistemler bulunmaktadır. Çözünürlükleri TVL olarak belirtilmektedir. Son üretimde olduğu dönemde 800 TVL çözünürlükte kameralar vardır. HD kamera  minimum 1 Mp çözünürlükte 1280×720 piksel görüntü kalitesine sahipti şuanda 1,3 MP a hd kamera ve 2 Mp a hd kamera bulunmaktadır.İp kamera ise […]

Kamera sistemleri günümüzde her iş yeri her ev hatta sokaklarda bile konulması gereksinim haline gelmiş sistemlerdir. Güvenlik kamerası sayesinde çocuğumuzu ve sevdiklerimi takip edebilir güvenliğimizi sağlayabilir personelimizi ve çalışanlarımızı kontrol altına alabilir ve kayıt yapabiliriz.

Kamera kapalı devre çalışan tv olarak isimlendirilebilir. Güvenlik kamerası bulunduğu ortamın canlı ve kayıttan  görüntülerini izlemek için kullanılır.

Yangın ihbar sistemleri duman dedektörü, ısı dedektörü, kombine dedektör, yangın ihbar butonu ve yangın ihbar paneli gibi ekipmanlardan oluşmaktadır. Yönetmelikler çerçevesinde uygun dedektörler uygun yerlere konulmalıdır.