Sıkça Sorulan Sorular

ESM Geçiş Kontrol ve Personel Takip Sistemleri

Yangın ihbar sistemim var bakım onarım ve eğitim hizmeti veriyor musunuz?

ESM Geçiş Kontrol ve Personel Takip Sistemleri olarak bir çok kamu kurumu, kuruluş,hastane, otel, otomotiv firmaları fabrika iş yeri ve konutlarda bakım onarım ve eğitim hizmeti veriyoruz.

İş tamamladığında ne olur / kurulum sonrası hizmetleriniz nelerdir ?

ESM Geçiş Kontrol ve Personel Takip Sistemleri olarak satış sonrası hizmetlerimizle diğer firmalardan daha çok müşteri memnuniyetine ulaşmış durumdayız. Kullandığımız tüm ürünlerde ve işçiliğimizde 2 yıl garanti sunmakta ve en kısa zamanda ücretsiz teknik servis yönlendirmesi yapmaktayız.

Yaptığınız satışlar için fatura kesiyor musunuz?

Firma prensiplerimiz gereği faturasız ve garantisiz ürün almıyoruz montajını yapmıyoruz satmıyoruz.

Satın aldığımız ürün ile ilgili destek oluyor musunuz?

Ücretsiz teknik destek uzaktan bağlantı ve servis hizmetimiz vardır.

Ödeme seçenekleriniz nelerdir? Kredi kartına taksit seçeneğiniz mevcut mudur?

Kredi kartına vade farksız taksit seçeneklerimiz ve havale ile çalışmaktayız.

Kurulumunu yaptığınız ürünlerin garantisi var mıdır? Süresi ne kadardır

Kamera Sistemi, yangın ihbar sistemi, alarm sistemi, kartlı geçiş personel takip gibi kullandığımız tüm ürünlerde 2 yıl ürün garantisi ve ayrıca işçilik de olan sorunlar için de ücretsiz teknik servis garantisi sunmaktayız.

Evim / İşyerim sigortalı ise güvenlik sistemine neden ihtiyaç duyayım?

Yangın ihbar sistemi, yangın alarm sistemi, hırsız alarm sistemi gibi uygulamalar sigortadan daha öncelikli olan koruyuculardır. Aynı zamanda da bu sistemler var ise sigorta şirketleri sigorta poliçesinde büyük indirimler yapmaktadır.

Güvenlik Paketi (hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, acil sağlık ve panik durumları..) uygulamanız var mı?

Kurduğumuz sistemlerde sizlerin talebi doğrultusunda, hırsızlık, su kaçağı, gaz kaçağı, sabotaj, duman ,ısı algılama, acil sağlık, panik durumu, güvenlik kamerası, uzaktan izleme, yangın durumu, yangın anında asansör, giriş çıkış durumları gibi senaryolar kapsamlı olarak yapılmaktadır.

Aylık bir ücret ödeyecek miyim yoksa tek sefer de sisteme sahip olabilir miyim? Kira ödemek istemiyorum.

ESM Geçiş Kontrol ve Personel Takip Sistemleri de aylık ödeme, taahhüt, kira gibi ücretler yoktur. Bir defa ürünü satın alırsınız sizin olur.

Taahhüt süresi dolmadan sistemden ayrılmak istersem ne yapmam gerekir?

ESM Geçiş Kontrol ve Personel Takip Sistemleri de aylık kiralama bedeli veya taahhüt yoktur. Sistem bir defa satın alınır ve ömür boyu sizin olur. Garanti süresince ücretsiz teknik servis hizmeti verilir.

Şehir dışına hizmet süreniz nedir?

İstanbul ve çevre illerinde olduğu gibi tüm Türkiye’de 24 saat içinde teknik servis hizmeti sunuyoruz.

Sadece İstanbul içi hizmet mi veriyorsunuz?

Türkiye’nin her bölgesine ürün temini, kurulum ve montaj hizmeti sunmaktayız.

Bayilik veriyor musunuz?

ESM Geçiş Kontrol ve Personel Takip Sistemleri Türkiye’nin her bölge ve şehrine bayilik vermektedir. Bayilik başvurusu yaparak güçlü firmamızın kaliteli ürün ve teknik destek hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Neden ESM Geçiş Kontrol ve Personel Takip Sistemleri ’i seçmeliyim?

ESM Geçiş Kontrol ve Personel Takip Sistemleri konusunda uzman kadrosu ile kişiye, konuma, kuruma uygun çözümler sunar. Kamera Sistemleri, Yangın İhbar Sistemleri, Personel Takip Sistemi, Geçiş Kontrol Sistemleri ve Otopark Sistemleri ihtiyaçlarınıza kaliteli ürünler ile birinci sınıf işçilik ile uygulamaktadır. 2 yıl ücretsiz servis ve ürün değişim garantisi ile diğer firmalardan benzersiz satış sonrası hizmeti sağlamaktadır.

GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Güvenlik Sistemleri Nedir?

Güvenlik sistemleri elektronik sistemler ile ev, iş yeri, binaların, sitelerin, fabrika ve hastanelerin hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı gibi konularda güvenliğini sağlamaktadır.

Güvenlik Sistemleri hakkında bilgilendirme nelerdir?

Güvenlik sistemleri yangın ihbar sistemi, alarm sistemi, kamera sistemi, otomatik geçiş sistemi, personel takip sistemi, bariyer sistemleri ile birlikte elektronik güvenlik sistemleridir. Bu sistemlerin belirli periyotlar halinde bakım ve kontrolleri yapılmalıdır.

KAMERA SİSTEMLERİ

Kimlerin mutlaka kamera kullanması gerekir?

Kamera sistemleri günümüzde her iş yeri her ev hatta sokaklarda bile konulması gereksinim haline gelmiş sistemlerdir. Güvenlik kamerası sayesinde çocuğumuzu ve sevdiklerimi takip edebilir güvenliğimizi sağlayabilir personelimizi ve çalışanlarımızı kontrol altına alabilir ve kayıt yapabiliriz.

Kamera nedir? Ne işe yarar?

Kamera kapalı devre çalışan tv olarak isimlendirilebilir. Güvenlik kamerası bulunduğu ortamın canlı ve kayıttan  görüntülerini izlemek için kullanılır.

Mutlaka bilgisayar tabanlı bir sistem mi gerekiyor?

Yeni nesil standalone bağımsız kayıt cihazları farklı bir cihaza ihtiyaç duymadan kayıt yapabilir ve izlenebilir. Personel takip sistemlerinde ise giriş çıkışları görüntülemek için bilgisayara ihtiyaç duyulmaktadır.

GSM fonksiyonları, panik butonları ve CCTV gibi extra cihazlar entegre çalışır mı?

Evet çalışabilir. Günümüz teknolojisinde ilgili ürünler birbiri ile kombine çalışmaktadır.

Kameralar gece parlar mı/ışıldar mı?

Kameralar gece görüşte Led kırmızı bir ışık yayar fakat aydınlatma yapmaz. Bu kızılötesi bir ışıktır ve bu sayede ışıksız ortamlarda görüntü alınabilmektedir.

Sistemim ne kadar süre boyunca kayıt yapar?

15 gün ile 5 yıl süresince kayıt yaptırdığımız müşterilerimiz var. Kurulum da teklif aşamasında ne kadar süre ile kayıt yaptırmak istediğinizi bildiriniz.

Sistemlerin daha uzun süre kayıt yapmasını sağlayabilir miyim?

Sistemlerin dilediğiniz aralıkta kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer kamerada yabancı birini yakalarsam ne yapmalıyım?

İlgili kişi sizi tedirgin etmiş ve şüpheleriniz var ise kolluk kuvvetlerine bilgi verebilirsiniz.

Kendi kamera sistemi donanımını sağlayabilir miyim?

Firmamız güvenilirliği ve kalitesi kanıtlanmış ürünler ile kurulum yapar. Kendi temin ettiğiniz ürünler bizim standartlarımızı karşılıyorsa firmamız tarafından kurulum yapılabilir. Ancak 3. sınıf ve kalite standartlarımızın altında ürünler temin etmişseniz firmamız ilgili ürünlerin kurulumunu yapmaz.

Doğru kamera sistemini nasıl seçerim?

Doğru kamera seçimi uzman ekiplerce tespit edilmelidir. 3.6mm lens seçilmiş bir kameranın açısı uzun mesafeleri görmeyeceği için bazı noktalarda 4mm lens bazı mesafelerde 6 mm lens bazı mesafelerde ise 2,8-12mm ayarlanabilir lens kullanılmaktadır. Aynı şekilde kameranın üzerindeki gece görüş Day Night led sayısı da kullanılacağı mekana ve görüntüleyeceği alana göre seçilmelidir.

Bir CCTV sisteminin özellikleri nelerdir?

CCTV sistemi kapalı devre kurulum yapılıp belirli lokasyonları ve bölgeleri canlı izlemek ve kayıt altına almak için kurulan bir sistemdir.

Neden CCTV’ye ihtiyacım var?

CCTV güvenlik amaçlı bir uygulama iken günümüzde hayatı kolaylaştıran bir sistem haline gelmiştir. Evde gün içinde bebek izleme yapılabilir. Personel ve dadı takibi yapılabilir. Hatta trafik kameralarında yoğunluk durumu izlenebilir. Bazı belediyelerin sunduğu hizmetlerde canlı manzara ve şehir izlenebilir. Bazı şirketlerde arızalı ürünün uzaktaki teknisyenin kameradan izlemek suretiyle arızayı tespit edip onardığı durumlar bile vardır.

CCTV nedir?

CCTV sistemi kapalı devre televizyon anlamına gelen Close Circuit TeleVision İngilizce kelimelerinin kısaltılmış halidir. Kamera sistemi aslında lokal bölgeden yayın yapan televizyon niteliğinde olduğunu için bu isimle anılmaktadır.

Güvenlik kamerası seti nedir?

Güvenlik kamera seti alt segment ürünler ile kombine edilmiş genellikle satıcıların güvenilirliği sorgulanması gereken marka bilinirliği olmayan ürünlerin set halince ucuz fiyatlara satmaya çalıştığı ürünlerdir.

Kameralı güvenlik paketlerinde kurulum kolay mı?

Firmamız profesyonel kadrosu ile kişiye uygun sistemler belirler ve anahtar teslim iş yapar. Paket halinde satılan ürünler montajı yapan kişi ve ürünü satan firma sorumluluklarını yerine getirmediğinden cazip değildir. Bu paketlerde satış sonrasında ortaya çıkan eksikler vardır (harddisk gibi ürünler). Firmamız paket kamera satışı ve alınmış olan 3 . sınıf ürünlerin montajını yapmaz.

Kayıt cihazlarının kayıt süreleri nedir?

Kayıt cihazı standart bir depolama alanına sahip olmadığı için müşteri talebi doğrultusunda harddisk seçimi yapılmak suretiyle istenilen süre kayıt yapılabilir. Müşterilerimiz arasında 15 gün ile 5 yıl aralığında kayıt saklama yaptırmakta olduğumuz kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır.

Güvenlik kamera sistemi yaptırmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Güvenlik kamera sistemi uygun ürünler ile doğru noktalara montajı yapılmalıdır. Konusunda uzman firma ile çalışmak en doğru seçim olacaktır. Her kamera her noktada doğru sonuç vermeyeceği için keşif yapılmalı ve doğru lens ve led seçimi yapılmalıdır.

Kameraların çözünürlükleri gerçek mi?

Güvenlik kamerası çözünürlükleri 720p AHD kamera, 960p AHD kamera, 1080p AHD kamera ve 720p İP kamera, 960p IP kamera 1080p İp kamera ile başlayıp ip kamera sisteminde çok daha yüksek çözünürlüklere ulaşmaktadır. 720p açılımı ise 1280×720 piksel çözünürlük 960p açılımı 1280×960 piksel çözünürlük 1080p çözünürlük ise 1920×1080 piksel çözünürlüktedir. AHD Kamera sisteminde 4MP 2560×1440 piksel çözünürlük de üretime başlanmıştır. IP kamera da İse 16 MP görüntü kalitesine sahip kameralar vardır.

Kameranın çözünürlüğü gerçek olmakla birlikte bazı merdiven altı diye tabir edilen firmaların sattığı ürünlerde düşük çözünürlükteki ürünleri yüksek çözünürlük olarak satmaya çalıştıkları görülmüştür.

AHD Kamera (Analog HD Kamera) Nedir?

Kamera sistemlerinde IP kamera ve AHD kamera olarak iki sistem bulunmaktadır. IP kamera sistemi network (cat5-cat6) ile çalışmakta AHD kamera ise coax kablo ile çalışmaktadır. IP kamera sistemi 100 mt mesafeye kadar veri iletebilirken AHD kamerada 500 MT mesafeye veri iletilebilmekte ve görüntü alınabilmektedir. Daha uzun mesafeli kablolama gerektiren durumlarda ise fiber optik kablo ile kablolama yapılmaktadır. Fiber optik kablo media converter yada video converter ile çevrim yapılıp kullanılır.

AHD kayıt cihazları, Analog kameraları destekler mi?

AHD kamera sistemi analog kablo üzerinde HD görüntü transferi yapan sistemlerdir. Bu sistemin AHD kayıt cihazları AHD kamera, HDTVI kamera, HD CVI kamera, ip kamera, analog kamera desteklemektedir.

Güvenlik kamerası alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Kurulumu yapacak firma konusunda uzman, kaliteli ürün kullanıyor, işçilik ve uygulamayı sorunsuz tamamlıyor olmalıdır. Garanti şartlarını yerine getirmeli ve sorunsuz teknik hizmet vermelidir.

Kameranın hayatımıza kattığı artılar nelerdir?

Kamera sistemi güvenlik kamerası,hayatımızın her noktasında kişilere katkı sağlamaktadır. Hırsızlıktan korunma, personelin kamera ile izlendiğini bilmesi ile performans artışı, dadı ve bebek takibi, çevre güvenliği, video analiz ile mağazalarda alan ve yoğunluk kontrolü, yüz tanıma, alan ihlali, plaka tanıma sistemi ile otopark giriş çıkışı yapılabilmektedir.

Kamera sistemini istediğim yerden istediğim cihazdan izleyebilir miyim?

Güvenlik kamerası ve kamera sistemi cep telefonu bilgisayar gibi cihazlar ile her yerden izlenebilmektedir. Kullandığımız yeni nesil kayıt cihazları ile sabit IP gerekmeden izleme yapabilirsiniz.

Kameralar hangi durumlarda hareketli tercih edilir. Örnek olarak evimin çevresine kamera sistemi kurduracağım bütün kameralar hareketli olsa daha iyi olmaz mı?

Harekete duyarlı kayıt konumunda kullanılan HDD ile daha uzun süre kayıt yapılabilmektedir. Fakat harekete duyarlı alarm vermesi istenirse dış ortamda bitki ve ağaçların rüzgardan etkilenmesi, sokak hayvanları ve kuşların hareketleri algılandığından dolayı çok verimli değildir. İç ortamda kullanılabilir.

Sadece cep telefonum var. Bu kamera ya da alarm sistemi için yeterli midir?

Alarm sistemi ve kamera sistemi arama yapılması ya da izlenmesi için telefon hattı ya da internete ihtiyaç duyar. Sabit internetiniz ya da telefonunuz yok ise 3G, 4G modem ya da mobil veri hattı ile iletişim kurması sağlanır.

Internet olmadan kamera sistemi izleyebilir miyim?

Kamera sistemini kapalı devre olarak monitör ve TV’den aynı lokasyonda izleyebilirsiniz. Ama dışarıdan da izleme yapmak isteniyorsa internet olmalıdır. Sabit internet ya da 3G-4G modemler ile de izleme yapılabilir.

Sistemin montajı sırasında evim/iş yerim zarar görür mü?

Kamera sistemi ya da Alarm sistemi montajı evinizde süpürge ile çalışılıp toz dahi bırakılmadan bina ya da evinize zarar vermeden tamamlanır. Hiçbir bölgede açıkta kablo kalmayacak şekilde beyaz kablo kanalı kullanılarak montaj tamamlanır, çöpler toplanır ve tarafınıza teslim edilir.

ALARM SİSTEMLERİ

Kablolu Alarm ve Kablosuz Alarm Sistemleri arasındaki farklar nelerdir?

Kablolu alarm sistemi kısa mesafeli kablolama gerektiren yerlerde uygundur.Kablosuz alarm sistemi ise ev yada işyerinde kablo ve kanalın göze aykırı geleceği durumlarda kullanılır. Kablolu sisteme göre fiyat olarak biraz daha maliyeti yüksektir.manyetik kontak ve pır hareket dedektörlerinde belirli periyotlar halinde pillerinin değişmesi gerekmektedir. Kamera sisteminde ise iletişim kablosuz sağlanabilmekte fakat enerji hattı çekmek gerekli olduğundan dolayı çok verimli değildir. Yangın ihbar sisteminde ise kablosuz sistem risk teşkil edeceğinden dolayı önerilmez.

Evimde evcil hayvan besliyorum. Alarm sistemini rahatça kullanabilmem için bana önerebileceğiniz bir çözüm var mı?

Hayvan algılamayan dedektörler manyetik kontaklar ile kurulum yapılması uygundur.

Ailemin ve evimdeki/işyerimdeki çalışanların evime/işyerime rahatça girebilmesini istiyorum. Onlara da şifre verebilir miyim?

İlgili kişiler için farklı şifre oluşturmak daha uygundur.

Ben evimde/işyerimde kiracıyım. Başka bir eve/işyerine taşınırsam ne olacak?

Taşınma süresinden 2 gün önce bilgi vermeniz durumunda yangın ihbar sistemi kamera sistemi ya da alarm sistemi ürünleriniz yeni yerinize taşınır.

Evimde/işyerimde fazla kablo istemiyorum. Alarm sistemim kablosuz olabilir mi?

Alarm sisteminde kablosuz ekipmanlar ile kurulum yapılmaktadır.

Evime/işyerime geldiğim zaman şifremi unutursam veya şifre paneline şifremi girmekte gecikirsem evime/işyerime direkt olarak polis mi gönderilir?

Alarm izleme merkezi yada alarm paneli önce sizi arar alarm izleme merkezi bilgi alır onayınız doğrultusunda polis yönlendirilir.

Şifremi unutursam ne yapacağım?

Şifrenizi unutmayacağınız kolay hatırlayabileceğiniz fakat başkalarının tahmin edemeyeceği kombinasyonları seçmeniz gerekmektedir. Unutmanız durumunda teknik servis yönlendirmesi yapılır.

Gece evde uyurken, kalırken de alarm sistemini kurabilir miyim?

Evi içi kurulum modunda eviniz de bulunduğunuzda da alarm sistemini kurabilirsiniz.

Alarm sistemi beni arayacak mı?

Alarm sistemi siz ve belirlediğiniz 5 telefon numarasını aramaktadır.

Taşınma durumunda sistemi de taşıttırabilir miyim?

Taşınmanız durumunda sisteminizi yeni işe yeri ya da evinize kurulumunu servis bedeli karşılığında yaptırabilirsiniz.

Evime/iş yerime girdiğim anda gelişen istenmeyen durumlarda (soygun/tehdit/gasp) zorla alarm sistemini kapatmam istenirse ne yapmam gerekir?

Alarm sistemi panik butonu ile anında alarm izleme merkezine bilgi verebilir ilgili sıkıntılı durumdan kolluk kuvvetlerinin yönlendirilmesi ile kurtulabilirsiniz.

Evimde evcil hayvan var, yine de sisteminizi kullanabilir miyim?

20kg altındaki hayvanları algılamayan dedektörler mevcuttur. Alarm Sistemi kurulumu yapılabilir. Aynı zamanda kamera sistemi ile de cep telefonu yada bilgisayardan eviniz ve iş yeriniz dışında da evcil hayvanlarınızı canlı izleme olanağınız vardır.

Evdeyken de alarm sistemini kurabilir miyim?

Alarm Sistemi ev içi ve ev dışı kurulum yapılabilir. Ev içi kurulumda cam pencere manyetik kontak ve hareket olmayan bölümler kurulur. Ev dışı mod da ise tüm sistem kurulur. Kurulum işlemi tek tuş ile tamamlanmaktadır

Demir parmaklık ve sigortam var, neden alarm sistemine ihtiyaç duyayım?

Alarm sistemi kurulumu için en önemli neden hırsızlık için caydırıcı olmasıdır. Aynı zamanda siren sesi ile anında tarafınıza bilgi vermesi hırsızlık gerçekleşmeden ya da gerçekleştikten hemen sonra en az hasar ile sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Mevcutta bir alarm sistemim var, ESM Alarm İzleme Merkezi hizmetinden faydalanabilir miyim?

ESM Geçiş Kontrol ve Personel Takip Sistemleri  Alarm Takip ve İzleme Merkezine mevcut alarm sisteminizi dahil edebilirsiniz. Alarm izleme merkezi Türkiye’de kullanımda olan Crow, Dsc, Paradox, Bosch, Wisetech, Reksos gibi bir çok marka ile uyumlu çalışmaktadır.

Alarm İzleme Merkezi’ne bağlı bir güvenlik sistemine neden abone olmalıyım?

Alarm sistemi panel üzerinde dahili bulunan arama modülü ile arama yapabilmektedir. İstendiğinde alarm sistemi belirlediğiniz 5 kişiye sabotaj yada hırsızlık girişimi olduğunda sırası ile ilgili numaraları arayabilmektedir.

Fakat Alarm Takip Sistemi üyeliği olması durumunda sisteminiz takip edilir belirttiğiniz saatlerde alarm kurulmamış ise sizi arayıp alarm sisteminizi kurmanız konusunda gece iş yerinizin çalışmadığı saatlerde alarm sistemi şifre ile açılsa bile “açan siz misiniz” diye teyit edilir. Belirtilen işlemler gibi avantajları vardır.

Alarm sisteminizin çalışma prensibi nedir?

Alarm sistemi işyeri ve ev güvenliği alanında kullanılan bir üründür.sistem bileşenleri Alarm Paneli, akü, keypad, pır dedektör, manyetik kontak ve ışın tipi beam dedektör ile dışarıdan gelen sabotajlarda ışıklı ve sesli uyarı ile sirenleri çaldırır aynı zamanda kullanıcıya telefon yada SMS yolu ile bilgi vermektedir.

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Bir hırsız alarmı kurmanın maliyeti nedir?

Hırsız alarmı maliyeti evinizin yada işyerinizin konumuna cam pencere kapı ve alan satısına bağlı olarak değişir.

Hırsız alarmının farklı tipleri nelerdir?

İthalatçı firmaların getirmiş olduğu ürünler yapısal olarak farklı olsalar da çalışma mantıkları aynıdır. Kalite farkları bulunmaktadır. Kablolu Alarm Sistemi ve kablosuz alarm sistemi olarak iki farklı modeli vardır.

Hırsız dış mekandaki sirenin kablosunu keserse alarm sistemim çalışır mı?

Siren kablosunun kesilmesi durumunda sistem çalışmaya devam edecek ve bunu sabotaj olarak algılayıp sizi arayacak ve siren ışıklı ve sesli olarak uyarı verecektir.

Evime/işyerime girdiğim sırada gelişen gasp/soygun durumlarında hırsız zorla benden alarm sistemimi kapatmamı isterse ne yapabilirim?

Bu durumlarda alarm sistemini kapatmadan önce panik butonu ile alarm vermeniz alarm izleme merkezine sinyal gitmesini sağlayacak ve direk polis yönlendirilecektir.

Alarm sistemini nasıl devreye sokabilirim veya nasıl devreden çıkarabilirim?

Alarm sisteminizi şifre ile keypad üzerinde ,uzaktan kumanda ile yada telefon ile devreye alabilirsiniz.

Hırsız Alarm Sistemlerinde elektrik kesilirse alarm sistemim çalışır mı?

Sistemin içinde bulunan aküler sayesinde alarm sistemi çalışmaya devam eder.

Hırsızlar kurdurduğumuz bu sistemi iptal edebilir mi?

Şifrenizi farklı kişiler ile paylaşmaz ve göstermezseniz alarm sisteminiz iptal edilemez.

Hırsız alarm sisteminin sigortasını kapatırsa ne olacak?

Alarm sisteminde elektrik kesintisi,sigortanın kapanması,kabloların kesilmesi gibi durumlarda ana panel ve siren üzerinde birer tane akü bulunmaktadır. Sisteminiz çalışmaya devam eder.

AKILLI EV SİSTEMLERİ

Ev otomasyonunda seyahatteyken evimi kontrol edebilir miyim?

Seyahatte bulunduğunuz dönemde cep telefonunuzdan kameranızı izleyebilir, alarm sistemini kurabilir, kombi klima gibi sistemleri çalıştırabilir perde ve ışıkları açıp kapatabilirsiniz.

Ev otomasyonu için aylık ücret ödeyecek miyim?

Sistemin kurulumunda aylık ücret kira yada bunun gibi bedeller yoktur. Satın alma sonrası hiçbir ücret ödenmez.

Ev otomasyonu kablolama veya evde tadilat gerektirecek mi?

Kablolama gerekmektedir. Uygun ise eve taşınmadan önce yapılmalıdır. Evde halen oturuluyor ise göze aykırı gelmeyecek bölgelerden beyaz kablo kanalı ile montaj yapılabilir.ev

Ev otomasyonunda ana paneli nereye koymak zorundayız?

Ev ya da işyeri için belirlenmiş bir alan yok ise istenilen her noktaya montajı yapılabilir.

Ev otomasyonunda alarm sistemi taktırmalı mıyım?

Kişisel talebiniz doğrultusunda karar verilir.

Akıllı ev sistemlerinde elektrikler kesilir ise ne olacak?

Alarm sistemi gibi ekipmanlar kendi aküsü ile çalışmaya devam etmektedir. Diğer ekipmanlar elektrik enerjisine ihtiyaç duyar.

Akıllı ev sistemlerinde kontrolü ne yapıyor, bilgisayara ihtiyaç var mı?

Sistemin bilgisayara ihtiyacı yoktur akıllı ev teknolojisi kendi sisteminde bu bileşenleri barındırmaktadır.

Ev otomasyon sistemleri, gerçekçi bir kullanış sunuyor mu yoksa teknolojik birer oyuncaktan mı ibaretler?

Akıllı ev sistemi eve gelmeden önce telefon ile kombinizi yada klimanızı çalıştırabilir alarm ve kamera sisteminizi kontrol edebilir ışıkları yada perdelerinizi açıp kapayabilirsiniz. Daha fazlası sizin hayal gücünüzle sınırlıdır.

Akıllı ev sistemleri her bütçeye uygun fiyatlar sunuyor mu?

Bu sistemlerde talebe bağlı olarak her bütçeye uygun çözümler sunulmaktadır.

Kullanıcıların evlerinde yer verdikleri en popüler akıllı ev teknolojileri hangileridir?

Akıllı ev teknolojilerinde diyafon sistemi, alarm sistemi, kamera sistemi ve evde bulunan elektrik ve elektronik eşyalarınızı kontrol edebilirsiniz.

PERSONEL TAKİP SİSTEMLERİ

Çalışanlarımın evime ya da iş yerime giriş çıkışlarını nasıl takip edebilirim? Tatil ya da belirli günlerde evime / iş yerime giriş – çıkışlarını engelleyebilir miyim?

Personel takip sistemi ya da devam kontrol sistemi ile personelinizin işe giriş, çıkış saatlerini kontrol edebilir, maaş ve mesai hesaplamalarını yapabilirsiniz. Parmak izi okuyucu, kart okuyucu, şifre okuyucu, yüz tanıma ve göz iris tanıma ile giriş çıkışları sağlayabilir ve kayıt altına alabilirsiniz.